top of page

CNC Router Kesim Nedir?

CNC Kesim yöntemleri içerisinde en çok kullanılanlardan olan Cnc router Kesim, bir hat üzerinde bilgisayarla hazırlanan desenin düzleme kazınması veya düzlemin verilen desene uygun biçimde kesilmesi yöntemidir. Cnc router Kesim yapan firmalar, Ahşap, Alüminyum, pleksi, strafor gibi düzlemleri biçimlendirebilirler. Cnc router Kesim fiyatlandırma işlemin yapılacağı düzlemin vasfına göre değişen sürelerle doğru orantılı olarak değişebilmektedir.

Cnc router tezgahı bir düzlemin üzerinde yüksek devrile dönen bir kesme ucunun kesilecek materyal, oyması prensibi ile çalışmaktadır. Kesme ucu çoğunlukla elmas olup, çok yüksek devrilerde dönerek materyali aşındırarak kesim işlemi yapar. Çok hassas ölçeğe sahip olabilmekle birlikte, CNC teknolojilerinde ulaşılan son aşama çok daha ileride çözümler ortaya koyabilmektedir. Ancak, Ahşap vb. yüksek ısıya mukavemeti olmayan materyallerin kesim ve biçimlendirme işlerinde fiziksel olarak Cnc router Kesim tezgahlarının kullanılması zorunluluk olarak kabul edilebilir. Zira oksijen ve plazma gibi yöntemlerle ahşabın biçimlendirilmesi ateş faktörü nedeniyle hayli zordur.

Cnc router Kesim, bilgisayaradaki CAD ve CAM yazılımları aracılığıyla, hazırlanan teknik resmin materyale oyulmasıdır. Çizimini yapabildiğimiz her şekli materyal üzerine oymamız veya kesimini yapmamız mümkündür. Modelleme yöntemi ile, kalıbını çıkaracağımız modelin, CNC ile kesiminin yapılabilmesi, ölçeklendirilmesi veya kopyalanması mümkündür. CNC Router teknolojisi anahtar kopyalamada dahi kullanılmaktadır. Daha çok torna tezgahını andıran bu bilgisayarsız sistemde modelleyici bir uç ve çizici bir uç bulunmaktadır. Örnek anahtarın düzleme oyulması prensibi ile çalışır. Cnc router Kesim teknolojisinin ilkel örneklerinden kabul edilebilir.  Bilgisayarlı kesim ilkeleri kullanılır ve kullanılan düzlemler çok daha büyüktür. Cnc router Kesim Fiyatları ise, düzlemin ebatı, şeklin komplikasyonları gibi parametrelere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Cnc router Kesim işlemleriniz için fiyat almak için talebinizi oluşturarak ücretsiz teklifler alabilirsiniz. Sorularınız için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

bottom of page